Nedstat Basic - Free web site statistics    webmaster

Pomar Nieuws EXTRA Oktober 2000

Programma's

Indeling

Zalen

Spelregels

+verslag jeugdleider

(In Pomar nieuws nummer 1 door mij vergeten, daarom nu alsnog het verslag van Lennard voor de ALV van 9 oktober. Red..)

Jaarverslag 1999/2000 jeugdleider

Ledenaantal

Het verenigingsjaar is catastrofaal begonnen. We waren goed op weg met het kweken van talent en het bouwen aan goed opgeleide schakers. We begonnen met zn 19en, waarvan 6 bij de senioren. Van de 13 bij de groep van 7 tot 8uur kregen we helaas afzeggingen te verwerken van 5 van de 6 toppers bij de jeugd: Joran en Elwin van Heyningen (verhuisd), Mart Vrijaldenhoven (persoonlijke omstandigheden), Yasmina en Nadir Aboutaleb (verhuisd). Noodgedwongen is Glenn Bieger, gezien het niveau van de overgebleven jeugd, bij de senioren gaan spelen. Deze overstap was te vroeg en zonder zijn vriend Elwin heeft hij besloten op te zeggen. Dat maakt een totaal van 6 opzeggingen. Deze aderlating zijn we niet meer teboven gekomen. Het gaat zeker niet alleen om het niveau, maar vooral ook om de schaakmentaliteit. Omdat de schaakleraren meer "babysitters" aan het worden waren dan leraren daalde het moraal om les te geven. Binnen de vereniging zijn er geen leden gevonden die het op zich wilden nemen de afdeling nieuw leven in te blazen. In overleg met het bestuur is besloten om de groep die van 7 tot 8uur speelde op te heffen. Dit betekent, dat de jeugdleden op dit moment allemaal bij de senioren spelen, 5 in totaal.

Externe competitie

Omdat het aan het begin van vorig seizoen erop leek dat het mogelijk was een jeugdteam in te schrijven, heeft het 5de deze status gekregen. Michel is niet meer komen opdagen, en Elwin en Glenn B hebben opgezegd. De laatste wedstrijden hebben we daarom vaak met een speler minder moeten spelen, er waren geen jeugdspelers beschikbaar om in te vallen (en die het niveau een beetje aankonden). Dit heeft geresulteerd in een laatste plek voor dit team, ondanks een aantal goede individuele prestaties. Het mag duidelijk zijn dat het jeugdteam geen vervolg heeft komend seizoen.

Jeugd bij de senioren

Heel even speelden dit seizoen 7 jeugdspelers bij de senioren. Michel de Lange en Glenn B hebben inmiddels opgezegd. De overige 5 spelen nog steeds met veel plezier hun partijtjes bij onze vereniging, en dat is een compliment voor de hele vereniging. Glenn Smits en Colin Evans spelen nog steeds leuk mee in de C-groep en zorgen zo af en toe voor een verrassing. Thierry Bieger en Christian Gude hebben zich gehandhaafd in de B-groep. Dat is een mooie prestatie. We zijn natuurlijk benieuwd hoe zij zich gaan ontwikkelen. Ook Frans van der Linden heeft zich gemeld in de B-groep door knap kampioen te worden in C.

Toekomst

Een ding blijft in ieder geval zoals het was: Wouter blijft de jongens die in de B-groep spelen les geven in stap 5. Verder zal een eventuele nieuwe jeugdgroep van de grond af aan moeten worden opgebouwd. Een ieder die dat wil bewerkstelligen kan in ieder geval rekenen op de steun van ondergetekende en anderen die zich willen inzetten voor de jeugdafdeling.

Woord van dank

Uiteraard wil ik de mensen met wie ik heb samengewerkt om de jeugdafdeling te laten draaien hartelijk bedanken voor hun inzet. Daarbij denk ik vooral aan Wil Kauffman, die al die tijd de nieuwe binnenstromers heeft begeleid. Maar ook Frits jr., Martin Haazen, Hans van Lith en Harry van der Stap. Helaas zijn we, ondanks de inzet, de pech die we in het begin van het seizoen hebben gehad niet teboven gekomen.

Lennard Blaas, Jeugdleider

                                                                                               Terug

Opstelling teams HSB competitie 2000-2001

POMAR 1 KLASSE 2D BONDSNUMMER
1. L.J.H. Blaas 7140892
2. W. van Markenstein 5975838
3. F. Ferschtman 7182912
4. P.J.A. van der Meer 6170527 #
5. Mevr. G. Ferschtman 7632097
6. G. Beekman 7363488
7. J.L. Damstra 7364489
8. R.H. de Jong 7705874
POMAR 2 KLASSE 2C BONDSNUMMER
1. F.N. Berendse jr 6204759 #
2. J.A. Barkey 6107035
3. K. Vink 7260616
4. F.A. van der Elst 7215780
5. L.J. Blaas 7182890
6. H.A.G. van der Stap 6268526
7. C. Haazen 7997275
8. J.J. Versluys 6958281
POMAR 3 KLASSE 3A BONDSNUMMER
1. H. Jacobs 7182967
2. M.P. Hazen 6958149 #
3. J. Woestenenk 6916976
4. Thierry Bieger * 7842626
5. G.T. van der Kooy 6156513
6. Christian Gde * 7910155
7. P. de Man 6189139
8. Frans van der Linden * 7910166
POMAR/VODOPI KLASSE 3C BONDSNUMMER
1. C. Wind 7811155
2. J.W. Maljers 8039559
3. P. Berghuis 8037832
4. J. Bergers 7182901 #
5. J. van der Plas 8039812
6. B. Maas 7645781
7. J.G. Appelman 5976014
8. Ph. Bal 6114625
POMAR 5 KLASSE 4A BONDSNUMMER
1. W.F.N. Kauffman 7364687 #
2. M.T.A. Lohrer 7472850
3. G. Aberca 7964033
4. A.J. Beekhuizen 7684875
5. A.A. Hommes 7963923
6. A. Huzen 8064749
7. M. Huzen 8064760
8. R. Weerdesteijn 8065992
Dit jaar geen teamleider maar teamcaptains
Alleen thuis wel een wedstrijdleider
# Teamcaptains
* Jeugdspelers
RESERVE BONDSNUMMER
F.J. Berendse sr 6204935
Colin Evans * 7910144
W.J.F. Hertoghs 7363642
W. van 't Hoff 8019231
J. van Lith 7215791
J.R. Poelman 7591188
T. van Rijswijk 5956280
L.G.G. San Giorgi 7850183
A.A. van Sas 7779046
G. Slagboom NNB
Glenn Smits * 7963890
P. Wernink 8019242
NIET EXTERN BONDSNUMMER
G. Hauser 6221292

Alle leden die niet met name worden genoemd voor een der teams mogen worden ingezet als reservespeler. Alle teamspelers mogen maximaal twee keer voor een hoger team uitkomen.

POMAR speelt geen partijen vooruit.

De speelzaal sluit 11.30 uur en de bar sluit 10.45 uur.

Wanneer U speelt in de externe competitie bent U onderdeel van een team. Volg daarom het advies van Uw teamcaptain, die de situatie van de andere teamspelers kent.

Voor de analyse dient U elders in de zaal plaats te nemen.

NNB: nog niet bekend

Speeltijd extern nieuw: 1 uur drie kwartier voor de hele partij

                                                                                               Terug

Programma 2000-2001

Dag en Datum Kl Thuisclub Uitclub Uitslag
Ma 18-09-2000 3a Pomar 3 SIO 3
Ma 25-09-2000 2c Pomar 2 Collectief 1
Do 28-09-2000 3c Haagse Toren 5 Pomar/Vodopi
Ma 02-10-2000 2d Pomar 1 Collectief 2
Ma 02-10-2000 4a SIO 4 Pomar 5
Ma 16-10-2000 3a Lierse 3 Pomar 3
Ma 30-10-2000 3c Pomar/Vodopi SIO 2
Ma 06-11-2000 2c DSC 5 Pomar 2
Vr 10-11-2000 2d DCSV Pomar 1
Ma 13-11-2000 4a Pomar 5 Botwinnik 3
Ma 20-11-2000 3a Pomar 3 Vogelwijk 4
Ma 27-11-2000 3c Velo Pomar/Vodopi
Ma 04-12-2000 2c Pomar 2 SchaakHaeghe 3
Ma 11-12-2000 2d Pomar 1 Corbulo 2
Do 14-12-2000 3c SchaakHaeghe 4 Pomar/Vodopi
Ma 18-12-2000 3a Pomar 3 Voorburg
Ma 08-01-2001 2c Pomar 2 Haagse Toren 4
Ma 15-01-2001 3c Pomar/Vodopi Regina Pacis
Ma 22-01-2001 2d Pomar 1 RHC 2
Ma 22-01-2001 3a Collectief 3 Pomar 3
Di 23-01-2001 4a Corbulo 3 Pomar 5
Ma 05-02-2001 2c Lierse 1 Pomar 2
Ma 12-02-2001 3a Pomar 3 DSC 7
Ma 19-02-2001 4a Pomar 5 Schaakmat 4
Do 22-02-2001 2d Botwinnik 2 Pomar 1
Ma 05-03-2001 2c Pomar 2 Schaakmat 2
Di 06-03-2001 3c Promotie 8 Pomar/Vodopi
Ma 19-03-2001 2d Pomar 1 Promotie 6
Vr 23-03-2001 4a Promotie 9 Pomar 5
Ma 26-03-2001 2c HSV 2 Pomar 2
Ma 26-03-2001 3c Pomar/Vodopi DD 7
Ma 02-04-2001 2d DD 6 Pomar 1
Ma 09-04-2001 3a Schaakhuis 2 Pomar 3

                                                                                               Terug

Spelregels externe competitie

artikel 25

Gespeeld wordt volgens de algemeen geldende regels voor het schaakspel, zoals omschreven in het FIDE-reglement, (laatste Nederlandse vertaling).

artikel 26

De ontvangende vereniging dient er voor te zorgen dat een exemplaar van het FIDE-reglement en van het HSB-competitiereglement in de speelzaal aanwezig zijn.

artikel 27

  1. Als wedstrijdleider treedt overeenkomstig het FIDE-reglement op degene die als zodanig door het bestuur van de ontvangende vereniging wordt aangewezen. Hij dient ter zake kundig te zijn. Zijn naam wordt aan het begin van de wedstrijd aan de spelers bekend gemaakt.
  2. De wedstrijdleider is niet gerechtigd deel te nemen aan de wedstrijd, behalve bij een vereniging die met n team aan de competitie deelneemt.
  3. Wanneer een teamleider het met een beslissing van de wedstrijdleider niet eens is, kan hij daartegen bezwaar maken bij de competitieleider.
  4. Een bezwaar als bedoeld in lid 3 moet tot uitdrukking worden gebracht bij ondertekening van het wedstrijdformulier door vermelding van "onder bezwaar" en moet binnen zeven dagen na de wedstrijd schriftelijk worden toegelicht bij de competitieleider. Gelijktijdig moet een afschrift van de toelichting aan de tegenpartij worden gezonden.
  5. De tegenpartij heeft gedurende zeven dagen na ontvangst van het in lid 4 bedoelde schrijven gelegenheid desgewenst harerzijds een schriftelijke uiteenzetting aan de competitieleider te verstrekken, eveneens onder toezending van een afschrift daarvan aan de andere belanghebbende partij.
  6. De competitieleider neemt zo spoedig mogelijk na het verstrijken van de in lid 5 genoemde termijn een beslissing, welke hij schriftelijk ter kennis van de belanghebbenden brengt. Indien hij alvorens te beslissen nog nadere toelichting behoeft, kan hij die schriftelijk bij een of beide partijen inwinnen.

artikel 28

De spelers van het thuisspelende team hebben aan de oneven genummerde borden de zwarte stukken en aan de even genummerde borden de witte stukken. In beslissingswedstrijden wordt geloot om de kleur aan het eerste bord.

artikel 29

  1. Het spelen met de klok is verplicht
  2. De totale speeltijd bedraagt 3:30 uur. Voor wedstrijden waaraan jeugdteams deelnemen geldt een totale speeltijd van 3 uur.
  3. De speeltijd mag niet onderbroken worden, tenzij het FIDE-reglement anders bepaalt.

artikel 31

Het aanvangsuur is 19.45 uur (Voor wedstrijden waaraan tenminste n jeugdteam deelneemt 19.30 uur) of zoveel vroeger als tevoren in onderling overleg is overeengekomen.

artikel 37

Ieder team dient op de wedstrijdavond te beschikken over een teamleider. Een teamleider heeft het recht de spelers van zijn team te adviseren een remiseaanbod te doen of aan te nemen, dan wel een partij op te geven. Hij dient zich uitsluitend tot korte informatie te beperken, alleen op basis van de omstandigheden die betrekking hebben op de wedstrijd. Hij mag een speler adviseren "bied remise aan", of "geef de partij op". Als hem bv. door een speler wordt gevraagd of hij remise mag aannemen, moet de teamleider antwoorden met "ja", "neen" of de beslissing aan de speler zelf overlaten. De teamleider dient zich te onthouden van elke bemoeienis gedurende de partij. Hij mag geen speler inlichtingen geven over de positie op het schaakbord. Ofschoon er in een teamwedstrijd een zekere mate van loyaliteit t.o.v. het team is, die uitgaat boven de eigen partij, is een schaakwedstrijd in principe een wedstrijd tussen twee spelers. Om die reden moet een speler de uiteindelijke zeggenschap hebben over het verloop van zijn eigen partij. Hoewel het advies van de teamleider voor de speler zwaar dient te wegen is de speler absoluut niet verplicht de raad op te volgen. Evenzo kan de teamleider niet namens een speler handelen over de partij zonder voorkennis en toestemming van deze speler.

                                                                                               Terug

Speelzalen

Adressen van verenigingen die door een der teams in dit seizoen bezocht dienen te worden. Twee weken voor de te spelen wedstrijden volgt er een uitnodiging via uw teamleider.

Botwinnik Bridgehome Party/Vergadercentrum Donderdag
Burg Vernede Sportpark 1a
Zoetermeer (wijk 12) 079-3160066
Collectief Speelzaal: De Molshoop Maandag
Molslaan 139 te Delft 015-2144926
Parkeerterrein Kruisstraat,
Achter de Molshoop
Corbulo Wijkgebouw "Ons Belang" Dinsdag
Prinsenhof 3, Leidschendam 070-3204120
Tram 7 halte Kastelenring
D.C.S.V. Speelzaal: Hofkerk Vrijdag
Cort. V/d Lindenstraat 1
Delft 015-2120738
D.D. Speelzaal: Nationaal Schaakgebouw Dinsdag
Van Speijkstraat 1 Den Haag 070-3643023
Tram 3-7-8, bus 4-13
D.S.C. Speelzaal: Sebastiaansbrug Maandag
Zusterlaan 110-268 Delft
Bus 64-129 Halte de Veste
Haagse Toren Speelzaal: Johanneskapel Donderdag
Bosbesstraat 5 te Den Haag 070-3689796
Tram 2, bus 14 en 23
H.S.V. Speelzaal: Wijkgebouw De Brink Maandag
Escamplaan 55 te Den Haag 070-3259563
Tram 6, bus 26-122-123-136 en 139
Lierse Speelzaal: t Centrum Maandag
Hoofdstraat 100 te De Lier 0174-512632
Bus West Nederland
Promotie Speelzaal: Denksportcentrum Promotie 8: Dinsdag
Van t Hoffplein 1 Promotie 9: Vrijdag
Zoetermeer (wijk 25) 079-3419596
Sprinter, halte de Leyens
SchaakHaeghe Speelzaal: Kantine Haeghe Groep Donderdag
Kerketuinenweg 24 070-3081130
Den Haag Tram 6 bus 14-129
Schaakhuis Schaakhuis En Passant Maandag
Looijerstraat 1 te Den Haag 070-3468510
Tram 2-3-6-10, bus 18
S.I.O. Speelzaal: Gebouw de Kiem Maandag
Kon. Julianaweg 91 0174-413780
s-Gravenzande Bus 123
VELO Speelzaal: Sporthal VELO Maandag
Noordweg 26 Wateringen 0174-292779
Bus 129, halte Kerklaan

 

                                                                                               Terug